Běžky

Poblíž železniční stanice Mikulov vzdálené od Duchcova 12km se rozprostírá stadion pro běžecké lyžování vhodný jak pro rekreační, tak pro závodní lyžování. Ze stadionu vedou běžecké dráhy pro závodníky (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 7,5 km) a rekreační lyžaře (2, 5, 10 km) napojené na magistrálu a vedoucí na Cínovec a Komáří vížku.

Z magistrály je možné odbočit na trasy méně frekventované, avšak nacházející se v překrásné krajině. Mezi nejhezčí patří oblast Grünwaldského a Cínoveckého rašeliniště. Na obou místech najdete tratě s nenáročnými profily vhodnými pro turistiku. Více informací vám poskytne mapa běžeckých tras: http://www.scbournak.cz/img/mapatrasbig.jpg

Příznivci běžek mohou navštívit také o něco vzdálenější sport areál Klíny, v jehož těsné blízkosti, na Mračném vrchu (850 m n. m.), jsou udržované okruhy pro běžecké lyžování s návazností na Krušnohorskou bílou stopu.

  • Modrý okruh - 1,6 km
  • Zelený okruh - 3,2 km
  • Červený okruh - 4,8 km
  • Žlutý okruh - 3,9 km (okruh pro bruslení)

Klíny jsou mimo jiné vhodnou a krásnou lokalitou pro Nordic Walking. Jsou zde vhodné terény jak na krátké výukové hodiny, tak na relaxační procházky či nebo na vytrvalostní tréninky.