Lyžování

Milovníci zimních sportů mohou navštívit lyžařské areály Bouřňák a Klíny vzdálené od Duchcova 12 a 20 km nebo německou lyžařskou a sáňkařskou arénu Altenberg/Geising (25 km). 

Bouřňák

Sportovní areál Bouřňák (869 m n.m.) nabízí 6 sjezdovek, z nich 2 modré, 3 červené a 1 černou. Pro začínající lyžaře je vhodná sjezdovka „Údolíčko“ s krátkým vlekem. Z Mikulova na vrchol hory vedou dva vleky. Odtud je možné sjet po 700 m dlouhé černé slalomové sjezdovce, která patří mezi nejstrmější v České republice, nebo si vybrat jednu ze dvou červených sjezdovek či modrou turistickou sjezdovku (2700 m).
Kromě toho je možné nabrat jižní směr na červenou sjezdovku nazývanou „Hrobská“ s dvěma vleky, která je vhodnápro lehce pokročilé a ideální jako rodinná sjezdovka.
V horní části sjezdovky Hrobská se nachází snowpark se skokánky a rails.

Klíny

Ve sport areálu Klíny (750m n.m.) naleznete 5 lyžařských vleků (K1, K2, K3, K4) a jeden vlek na snowtubing (K5), parkoviště pro 200 + 200 osobních automobilů, veřejnou lyžařskou školu, snowpark, snowtubing. Sjezdovky jsou denně upravovány, celý areál je možno technicky zasněžit, sjezdovky K2 "Slalomák" a K4 "Poma" jsou uměle osvětleny. Sjezdovka K2 "Slalomák" je homologována pro závody ve slalomu.

Altenberg/Geising

Dobré sněhové podmínky zaručuje poloha na výšce 850 m.n.m., ale i umělé zasněžování. Na sjezdovky různé náročnosti vás vyvezou 3 vleky a 1 pohyblivý chodník. Díky umělému osvětlení je lyžařská aréna otevřena denně do 22 hodin (kromě neděle). Snowboarďáci mají v Altenberku k dispozici i U-rampu. Aktuální informace najdete na stránkách http://www.lyzarske-vleky-altenberg-geising.cz/altenberg-cz.html