TIPY NA VÝLETY

Státní zámek Duchcov
Státní zámek DuchcovStátní zámek Duchcov

Dominantou města Duchcova je barokní zámek s klasicistní úpravou z počátku 19.století. Zřejmě největší atrakcí jsou místnosti, ve kterých žil a zemřel známý milovník a svůdce žen G. Casanova, který jako valdštejnský knihovník prožil na zámku v Duchcově posledních třináct let svého života.


Vyhlídková věž Duchcov
Vyhlídková věž DuchcovVyhlídková věž kostela Církve československé husitské

Secesní kostel Církve československé husitské se nachází u rybníka Barbora. Jeho věž měří 42 m a můžete na ni vystoupat vždy od června do konce září. Naskytne se vám krásný rozhled po Duchcově a okolí krajině. 
Cisterciácký klášter v Oseku
Cisterciácký klášter v OsekuCisterciácký klášter Osek

Rozsáhlý komplex budov založený koncem 12. století. Na výzdobě chrámu a kláštera se podíleli mistři barokního umění jako Václav Vavřinec Reiner, Jan Kryštof Liška a další špičkoví umělci. Po celá staletí byl klášter významným střediskem kultury a vzdělanosti.


Liptická vyhlídka
Liptická vyhlídkaLiptická vyhlídka

Z mírné vyvýšeniny za městem Duchcov se otvírá unikátní panoramatický pohled na České středohoří, Milešovkou a skalní útvar Bořeň na straně jedné a na vrcholky Krušných hor na straně druhé. Vyhlídka leží na okraji povrchového dolu Bílina a je sama ukázkou místní rekultivované krajiny.

Zřícenina hradu Rýzmburg

Rozsáhlá zřícenina hradu z první pol. 13. století se tyčí na vrcholu ostrožiny nad městem Osek. Hrad je volně přístupný a vede k němu naučná stezka s informačními tabulemi přibližujícími nejen historii hradu.